Ať žijí kolaři

Ať žijí kolaři

Jsme pražský Cyklozaměstnavatel roku.

Image title

Asistentka poradenství Mibconu Jindřiška Czwartynská jezdí do práce na kole s vytrvalou pravidelností. A tak nikoho z nás nepřekvapilo, že se zúčastnila akce „Do práce na kole“. Co jsme ale už nečekali, že přihlásí naši společnost do stejnojmenné celostátní soutěže, která hodnotí, jak firmy podporují zaměstnance právě v „pracovní cyklistice“. Nejen nečekaná účast v soutěži, ale i ortel poroty nás příjemně překvapily.

Celorepublikově jsme získali místo třetí, v Praze dokonce první. Máme tak titul pražského Cyklozaměstnavatele roku 2016.

„Firma si titul vysloužila především tím, že motivuje nejen svoje zaměstnance, aby se do práce pohybovali na kole nebo pěšky – celoroční motivační soutěží s hodnotnými cenami, ale motivuje dokonce všechny své zákazníky. Každý, kdo do Mibconu přijede na kole, dostane za odměnu ručník z bio-bavlny s logem Mibconu,” říká koordinátorka soutěže Iva Nevečeřalová, která si v rámci hodnocení přijela do Mibconu prohlédnout cyklistické zázemí.

A jelikož i sama porotkyně přijela na prohlídku do Mibconu na kole, nemohla si od nás neodvézt ručník.

Cyklistická tradice Mibconu se prolíná celou historií firmy, v podstatě od jejího založení. „Když jsme se pak před lety s firemním sídlem Mibconu stěhovali sem do pražských Hodkoviček, řešila se spousta pracovních věcí, kde budou počítače, servery, všechny prostory si někdo zabíral. A na cyklisty se v tom pracovním shonu skoro zapomnělo. Tak jsem navrhnul cyklistickou šatnu, objednal do ní nábytek, a v rámci těch všech návodů souvisejících se stěhováním jsem vymyslel naši interní soutěž v ježdění do práce na kole Mibcon bez SPZ,“ vzpomíná jeden z „kmenových“ Mibcoňáků Honza Hiller na počátky interní motivační soutěže.

Další mibcoňácký cyklistický nadšenec Ondra Dědina byl právě v době vyhlašování výsledků na pracovní cestě v Berlíně, kam sice dojel vlakem, nicméně po městě se pohyboval jak jinak, než na svém oblíbeném skládacím kole.

Celorepublikově letos v rámci akce Do práce na kole bezmála jedenáct tisíc účastníků z 1 825 firem najelo během května celkem 104 000 kilometrů.

A kolik kilometrů vlastně do práce a z práce denně ujede iniciátorka naší účasti v soutěži Jindřiška?

„To je různé, ale vzhledem k tomu, že bydlím necelé 4 km od firmy, tak se snažím si to neulehčovat a trasu alespoň trošku „natáhnout“... pak z toho může být na jednu cestu i 30 km. Ráno vás to nakopne a do práce přijedete s úsměvem; po práci je taková jízda za odměnu, hlavně když je ukončena oroseným půllitrem limonády a nebo pivka. Ne nadarmo jsem loni v interní soutěži vybojovala dres v kategorii „společenský jezdec“ :-).“

Takže neváhejte, a zkuste to do práce na kole i vy. A nezapomeňte, že pokud přijedete na kole k nám do Mibconu, ať už na jednání či třeba na pracovní pohovor, dostanete od nás ručník.

Už teď se na všechny cyklistické návštěvy moc těšíme!

Tiskovou zprávu akce Do práce na kole naleznete zde a výsledky soutěže Cyklozaměstnavatel roku 2016 zde.

A náš diplom je ke shlédnutí  tady Diplom Cyklozaměstnavatel.pdf.