CFOs v digitálním ohrožení

CFOs v digitálním ohrožení

Jak mohou CEOs a CFOs čelit kyberzločinu? Téma pro Vlada Štefaňáka na CFO Foru 2016.

Ze zahraničí k nám proniká zcela nový pojem „CEO fraud“. Označuje podvodné jednání s cílem vylákat výrazné částky peněz od nic netušících společností. V posledním roce byla jen ve Francii a Německu zdokumentována nejméně stovka takových případů. Jak ovlivňují nová rizika roli finančních ředitelů? A jak těmto rizikům mohou firmy čelit, či jim dokonce předejít? 

Odpovědi na tyto otázky dá ve svém vystoupení na CFO Foru 2016 Vlado Štefaňák, ředitel divize plánování Mibconu.

Představí širší pohled na řízení rizik, který zahrne také procesní a obchodní souvislosti. Ukáže také, jak lze dobře využít Big Data přístupů pro identifikací příležitostí, a to na příkladu konkrétního projektu.

Vlado má za sebou velké projekty v oblastech bank, pojišťoven, utilit, výroby i služeb. Ve velkých korporacích vedl projekty v oblasti plánování, forecastingu, finančního řízení, včetně účetní konsolidace, controllingu, reportingu pro regulaci, risk managementu. Má hluboké znalosti oblasti prevence a vyšetřování podvodů s použitím metod datové integrace a rizikového skóringu. Je zkušeným lektorem seminářů pro zákazníky a na univerzitách přednáší téma Business intelligence a implementace metodik BSC a KPI. Je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, Fakulty informatiky a statistiky, se zaměřením na Business intelligence a finanční řízení podniku.

CFO Forum se uskuteční ve středu 11. května 2016 v Lobkowiczkém paláci. Dalšími řečníky jsou například viceguvernér ČNB Vladimír Tomšík, nebo místopředseda představenstva a ředitel divize finance ČEZ, a. s., Martin Novák, a další špičkoví odborníci ze světa financí.