Rozdáváme k Vánocům radost

Rozdáváme k Vánocům radost

mib:charita 2017

Rozdáváme k Vánocům radost - tak kterou neziskovku vyberete? :-)

Děkujeme, že jste se rozhodli věnovat váš mib:vánoční šek jedné ze tří námi podporovaných neziskových organizací.

Proč právě 318,- Kč?

Protože neziskovky jsou 3 a my vám chceme takto symbolicky popřát všechno nejlepší do roku 2018.

Proč právě tyto tři neziskovky?

V MIBCONu jsme letos rozhodovali o charitě na dalších několik let. Demokraticky jsme hlasovali o celkovém konceptu charity, a pak ještě jednou o výběru konkrétních neziskovek. Ke Klíčku, který podporujeme už řadu let, tak přibyly Alzheimer nadační fond, respektive jeho projekt Alzheimer Café, a Loutky v nemocnici.  

Mibcoňáci a MIBCON a.s. letos dohromady těmto třem neziskovkám darovali 1.180.000,- Kč. Hodnotu vámi věnovaných šeků ještě přičteme. 

Každá nezisková organizace měla v rámci hlasování svého "ambasadora", který Mibcoňákům představil její působení. Třeba to i vám pomůže při rozhodování:

Image title

Loutky v nemocnici (Honza Holík)

Do minulého roku jsem nevěnoval pozornost loutkám ani klaunům v nemocnici. Znal jsem je maximálně ze zpráv anebo z nějakých českých filmů. Vše se změnilo minulý rok, kdy jsem se svou dcerou trávil skoro měsíc v nemocnici v Motole. Dá se říci, že podle nich Sára měřila čas, protože přicházeli jednou týdně, v úterý odpoledne, a bylo to vytržení ze všedních dní. Po jejich příchodu na pokoj nastalo ticho v očekávání, co se bude dít. Já se tiše modlil, abych nemusel zpívat, protože by jejich umělecký počin měl krátkou životnost. Po jejich odchodu byly oči dětí i unavených rodičů rozzářené. Já osobně obdivoval to, že vejdou do pokoje, kde jsou děti na kapačkách, nervózní rodiče, a s úsměvem na tváři začnou hrát divadlo nebo zpívat. Na konci dají ještě dětem dárek.

www.loutkyvnemocnici.cz

Image title

Alzheimer Café (Zuzka Opletalová)

Možná jste to v blízkém okolí taky zažili. Z energické babičky, která ještě před pár lety na dvorku jakožto bývalá Sokolka skákala přes švihadlo, se najednou stává někdo jiný. Rodina se stará, jakkoliv je to vyčerpávající a frustrující. Alzheimer je nezvratná nemoc, která z člověka navzdory dobré tělesné kondici nakonec udělá nehybné tělo bez duše, odkázané na lůžko a umělou výživu. Alzheimer nadační fond pomáhá najít lék, a také podporuje zájem mladých lékařů a dalších odborníků o tuto stále rozšířenější chorobu. Darované peníze fond využije především na Alzheimer Café – pravidelná setkání pro členy rodin, kterým do života nemoc vstoupila. Dostanou tam odbornou radu, a v neposlední řadě mohou sdílet své pocity. Alzheimer totiž postupně ničí nejenom nemocného člověka, ale dlouhodobou frustrací a beznadějí i jeho nejbližší rodinu.

www.alzheimernf.cz

Image title

Dětský hospic Klíček (Ondra Dědina)

S Nadačním fondem Klíček Mibcoňáci společně prošli již hezkou řadu let. Ač téma dětského hospice může někomu znít poněkud depresivně, je pak velké překvapení kolik úsměvů můžete v Klíčku potkat. Jsou to úsměvy jak dětí, tak jejich rodičů, kterým Klíček pomáhá v nelehkých chvílích. Ať už se jedná o pomoc materiální či jen psychologickou, pořádání táborů či ubytování v Motolské nemocnici, MIBCON byl v posledních osmi letech jedním z hlavních dárců, díky kterým se tyto činnosti mohly dít. A dárcem zůstáváme i nadále.

www.klicek.org/hospic

Už víte, koho vyberete?

Hlasujte prosím prostřednictvím formuláře níže.

Děkujeme a přejeme krásné Vánoce! :-)