Čtvrté nasazení SAP EWM pro řízení skladu: Outdoor Concept

Čtvrté nasazení SAP EWM pro řízení skladu: Outdoor Concept

Pokračujeme v implementacích řešení SAP EWM v českých podnicích.

S opatrným 4měsíčním odstupem od okamžiku produktivního startu bych rád poreferoval o našem dalším úspěšném (v pořadí již čtvrtém) realizovaném skladu pomocí SAP S/4HANA EWM. Tentokrát se jedná o řízený sklad společnosti Outdoor Concept a. s., ze kterého se dodává veškeré zboží značek Hannah, Rafiki, Keen, Osprey, Garmont a řada dalších, které outdooroví nadšenci dobře znají. 

Společnost Outdoor Concept a. s. je 100% českým distributorem významných outdoorových značek a k její činnosti patří mj. i vývoj, výroba a prodej vlastních značek. Zároveň provozuje vlastní síť prodejen Rock Point.  

Společnost provozuje vlastní logistické centrum zajišťující distribuci prodejní sítě, zásobování velkoobchodních zákazníků, ale i velmi rychlý prodej přes e-shop. Museli jsme tedy sladit všechny 3 distribuční větve, přičemž každá má svá výrazná specifika. Vyexpedovat totiž paletu jednoho artiklu pro Sportisimo je pochopitelně zcela jiná úloha, než zabalit 2 různé artikly do jedné bedýnky pro B2C zákazníka. Řešíme velký tlak na dodržování termínů expedice a vyvinuli jsme pro jejich sledování řadu grafů a KPI pomocí SAP Fiori.  

Stejně tak i příjmový proces má svá specifika. Na rozdíl od jinde pravidelně zásobovaných skladů v průběhu roku se zde zásobuje nárazově, vždy před začátkem sezóny. V takovém období pak denně přijíždí 40" kontejner, plný ne zcela strukturovaně naloženého zboží. Takový kontejner je potřeba vyložit, zboží roztřídit, spočítat, zjistit a zpracovat rozdíly a rychle uskladnit. Protože následující den přijede další takový kontejner. Stejně tak přináší sezónnost zboží i takové úkoly, jako je uklízení zboží z ukončované sezóny z vychystávacích pozic do rezervních a naopak příprava zboží aktuální sezóny do vychystávacích pozic, v dostatečném množství. 

Zkrátka práce s módním sezónním zbožím je zcela jiná než s elektromateriálem (Elfetex a.s.), zbraněmi (ČZUB) nebo farmaceutickými výrobky (PROMED.CS) na jiných našich běžících EWM projektech. O odlišnosti logistiky skladů náhradních dílů pro elektrárny, kterou momentálně řešíme a připravujeme ke startu na přelomu roku, už asi není třeba pochybovat. 

Máme radost, že se nám podařilo vedení skladu v Outdoor Concept předat systém včetně hezkých grafických výstupů a dashboardů hned od samého startu a je tak možné sledovat vývoj klíčových KPI a efektivně řídit běh skladu a cca 45 skladníků na směně. Dále se těšíme na připravované propojení systému SAP EWM s autonomním systémem Autostore v blízké budoucnosti. 


Ke stažení

MIBCON_OnePager_OutdoorConcept_EWM_CZ.pdf