Další projekt rozšířeného řízení skladu SAP EWM

Další projekt rozšířeného řízení skladu SAP EWM

V první polovině roku 2023 spustíme produktivní rozjezd řízeného skladu pro Outdoor Concept.


Implementace systému SAP Extended Warehouse Management pro Outdoor Concept a.s.

Mibcon aktuálně úspěšně spolupracuje se společností Outdoor Concept na projektu implementace rozšířeného řízení skladu SAP Extended Warehouse Management


Společnost Outdoor Concept a. s. je 100% českým distributorem významných outdoorových značek (Keen, Osprey, Garmont aj.). K její činnosti patří mj. i vývoj, výroba a prodej značek Hannah a Rafiki. Zároveň provozuje vlastní síť prodejen Rock Point. Rozsáhlé portfolio distribuovaných mezinárodně uznávaných značek outdoorového oblečení a vybavení a jejich zastoupení na trhu staví společnost Outdoor Concept a. s. do popředí z hlediska významu na středoevropském trhu s outdoorovým vybavením. 


Společnost provozuje vlastní logistické centrum zajišťující potřebnou kvalitu logistických služeb a pro podporu řízení klíčových procesů využívá informační systém SAP. Nový systém řízení skladů pomůže Outdoor Conceptu s efektivnějším managementem skladových operací a s ještě hladší distribucí zboží. 


Jak projekt běží?

Poté, co jsme společně vytvořili a schválili cílový koncept pro skladové procesy, začínáme podle něj přizpůsobovat systém.  


Budeme řešit zajímavosti, jako jsou avizované manipulační jednotky s SSCC na dodavatelském avízu a jejich zrychlený příjem a uskladnění. Procesy v módním retailu jsou v řadě ohledů specifické (viz např. generické artikly a prepacky). To se přirozeně promítá i do skladu a skladových procesů, například při rozbalování přebytečných prepacků na jednotlivé kusy. Dalším z úkolů, který budeme řešit, je napojení na chytrou expediční technologii Balíkobot. Na co se obzvláště těšíme, je propojení systému SAP EWM s autonomním systémem Autostore.  


Produktivní rozjezd skladu je naplánován na 1. 5. 2023, tj. tak, aby vše bylo hotovo ještě před nástupem letní sezóny v tomto oboru.