Jak jsme se měli s La Putykou

Jak jsme se měli s La Putykou

V takové „putyce“ zřejmě většina z nás byla poprvé. V rámci vánočního mib:setkání jsme chtěli hostům připravit příjemný a nevšední zážitek, a zároveň podpořit neobyčejný projekt domovské scény souboru La Putyka.

Udělalo nám radost, že se nás v jedinečných prostorách JATKA78 sešly bezmála tři stovky.

Abychom se na začátku příjemně naladili, bylo uvítání u vchodu voňavé a sladké, v podobě svařáku a mib:makronek, vizuálně ztvárněných dle našeho nového stylu, chuťově zhotovených dle osvědčeného domácího receptu.  Ti, kteří postoupili dále, měli možnost ochutnat farmářské dobroty i vybraná vína.

První část večera byla v režii souboru La Putyka s představením La Putyka De Luxe. A jak už to chodí ve správné „putyce“, pořádné akrobatické kousky se začaly odehrávat již na baru.

V divadelním sále nám pak umělci z oboru nového cirkusu ukázali, co všechno se může dít i v obyčejné, zdánlivě velmi „unavené“ putyce, pokud se na ni podíváte přes sklenici zlatého moku. Nebo že by, spíše než zlatý mok, byla za výkony artistů spousta nadšení, dřiny a talentu?

Že talent a odvaha k různým akrobatickým kouskům nechybí ani hostům večírku, se následně ukázalo v tréninkovém prostoru, kde se konala druhá polovina vystoupení. Někteří z nás, s důvěrou v akrobaty, vleže na žíněnce pozorovali dech beroucí vystoupení nad svými hlavami. Další se dokonce osobně na chvíli stali účinkujícími. Jiní odvážlivci po žebříku vyšplhali na balkon do téměř stropních výšin, aby tam navštívili hudební část souboru. 

V další části večera se o příjemnou atmosféru starali The Boom Beatles Revival Band and Orchestra, jehož dva členové jsou naši kolegové z mib:conu, stejně jako byl náš, kmenový, i DJ Bazter.

Na odchodu si každý mohl vyzvednout skákací mib:gumu. Slouží primárně k fitness společenskému skákání, kterému nás učila La Putyka. Možno ji ale i navléknout do pohodlných domácích kalhot, a v nich následně o Vánocích v poklidu jíst a odpočívat.

Atmosféru vystihující fotky mladého talentovaného fotografa Jirky Královce si můžete prohlédnou na mib:googledrive. Kdybyste měli zájem o jednotlivé kousky v plné kvalitě, dejte nám vědět. 

Mibcon přeje krásné a hlavně pohodové Vánoce!