Mibcon fandí šermu

Mibcon fandí šermu

Sport je naše firemní láska, proto jsme s napětím sledovali kvalifikaci šermířek a šermířů do Ria.

Pražský Podvinný mlýn v dubnu hostil nebývalou akci - evropský kvalifikační turnaj v šermu, v němž vítězství znamenalo postup na olympijské hry do Ria de Janeiro.

Image title

Událost nás zajímala nejen proto, že v Mibconu prostě máme rádi sport a že jsme šermířský svaz v minulosti podpořili. Šanci na postup měla totiž i česká reprezentantka Klára Hanzlíková, která je svěřenkyně šermířského trenéra Petra Anderleho, našeho odborníka na SAP BusinessObjects, tudíž v Mibconu známého hlavně pod přezdívkou „BOBJ“ (pozn. vyslovujeme "bob-džei").

Trojnásobná mistryně ČR v šavli Klára sice nakonec do Ria nepostoupila, rozhodně se ale ve tvrdé evropské konkurenci nedala, jak ukazuje i sestřih z turnaje odvysílaný na ČT sport.

Do Ria se za Českou republiku z Podvinného mlýna probojoval kordista Jiří Beran a ČR bude reprezentovat i fleretista běloruského původu Alexander Choupenitch, který měl start v Brazílii už jistý na základě světového žebříčku.

Postoupit v šermu na olympiádu rozhodně není jednoduché. Češi se letos do olympijského klání dostali po dvacetileté přestávce. Naposledy nás reprezentoval kordista Roman Ječmínek v Atlantě.

V každém případě, za Mibcon držíme pěsti všem šermířům a šermířkám, ať už budou startovat na olympiádě nebo kdekoliv jinde!

Pokud je šerm sympatický i vám, určitě vás zaujme hezké počtení v podobě ročenky Českého šermířského svazu z roku 1940.