MIBCON Group investičně podpoří společnost Noivion Coating

MIBCON Group investičně podpoří společnost Noivion Coating

Tisková zpráva

Praha, Česká republika – Společnost Noivion Coating, inovativní výrobce laboratorních systémů pro nanášení tenkých vrstev, dnes oznámila vstup finančního investora – společnosti MIBCON Group. 

„Kapitálový vstup MIBCON Group umožní naší společnosti rozšířit produktové portfolio systémů pro nanášení tenkých vrstev technologií elektronové ablace (Ionized Jet Deposition – IJD) z laboratorní sféry do oblasti průmyslových systémů,“ řekl k investici jednatel Noivion Coating Jan Plecháček.

„Technologie IJD je již dostatečně zralá na průmyslové nasazení. V kombinaci s dalšími technologiemi vakuového nanášení tenkých vrstev bude znamenat významnou konkurenční výhodu a přispěje k jejich ještě rychlejšímu masovému rozšíření,“ dodal.

Pro společnost MIBCON Group je to další investice mimo oblast IT. Předseda představenstva Jan Holík k rozhodnutí financovat inovativní výrobu uvedl: „Jako významná společnost v oblasti ICT vyhledáváme zajímavé investiční příležitosti nejen v IT segmentu, ale i v jiných oborech. Tím strategicky diverzifikujeme své aktivity. Pro investici do technického řešení od společnosti Noivion Coating jsme měli hned několik důvodů: Zaujala náš jeho inovativnost, šetrnost k životnímu prostředí i široké možnosti jeho využití. Jde o technologii, která v blízké budoucnosti umožní zrychlit celý proces nanášení tenkých vrstev, a tím snížit výrobní náklady i dopad coatingu na životní prostředí. Mimo to nás zaujal přesah projektu do oblasti vědy a výzkumu a jeho propojení s činností univerzit. Věříme, že technologie IJD má velký potenciál pro uplatnění napříč nejrůznějšími průmyslovými obory od výroby elektroniky či optiky až po výrobu zdravotnického materiálu. V neposlední řadě na nás udělal dojem manažerský tým Noivion Coating, který nás svým přístupem přesvědčil o perspektivnosti technologie a smysluplnosti naší investice.“

Image title

 


O společnosti Noivion Coating – Historie společnosti se píše od roku 2012, kdy byla v Itálii založena Noivion Srl. V roce 2016 představila patentem chráněnou metodu nanášení tenkých vrstev technologií elektronové ablace (Ionized Jet Deposition – IJD). V roce 2022 se přesunula do České republiky, aby vstoupila na trh průmyslových systémů pro vakuové nanášení tenkých vrstev.

O společnosti MIBCON Group a.s. – MIBCON Group a.s. je holding spojující do jednoho spolupracujícího celku několik českých a slovenských společností, které působí v oblasti informačních technologií. Společnosti této skupiny nabízejí konzultační a implementační služby, zejména v oblasti SAP technologií, vývoj vlastních rozšíření pro ERP systémy a inovativní řešení pro optimalizaci podnikových procesů. MIBCON Group a.s. vznikla v roce 2019 se záměrem zastřešit působení jednotlivých společností holdingu a provázat jejich činnost při hledání inovativních řešení.