MIBCON NDC na prestižním SAPPHIRE NOW na Floridě

MIBCON NDC na prestižním SAPPHIRE NOW na Floridě

Opět vystoupíme na největší globální konferenci SAP.

(English version follows)

Dvě desítky tisíc lidí, kteří se na celosvětové úrovni zajímají o nejnovější trendy ve světě SAP, se i letos sejdou na prestižní konferenci SAPPHIRE NOW. Konference se uskuteční od 7. do 9. května v Orlandu na Floridě a MIBCON NDC na ní bude prezentovat projekt IOM - International Organization for Migration.

„V projektu se nám povedl roll-out řešení SAP Analytics Cloud a SAP Cloud Platform do celkem 393 poboček IOM ve více než 170 zemích,“ říká Vlado Štefaňák, který MIBCON NDC řídí.

Image title

„Roll-out byl zajímavý nejen svou globálností, ale také faktem, že organizace je ze své podstaty decentralizovaně organizovaná a 97 procent jejích pracovníků se pohybuje v terénu. V době implementace navíc měla IOM 2.300 běžících projektů po celém světě. Velké díky patří v tomto směru mému kolegovi a solution architektovi Ondrovi Kloučkovi (pozn. na fotografii  projektového týmu druhý zprava) za úžasnou práci, kterou odvedl, a bude projekt na SAPPHIRE NOW prezentovat,“ dodává Vlado.

Nové řešení umožnilo IOM detailně a přehledně plánovat náklady jednotlivých projektů, průběžně sledovat čerpání rozpočtu či odhalovat případné nesrovnalosti. Oproti dřívějším off-line lokálním excelovým tabulkám jsou nyní všichni uživatelé schopni vidět aktuální realitu. Nastavování rozpočtu už neprobíhá manuálně a decentralizovaně, ale plně automaticky. Management má nad finančními prostředky průběžnou kontrolu.

Projektový tým vše realizoval během deseti měsíců – od července 2017 do května 2018.

MIBCON NDC se v rámci Skupiny MIBCON zaměřuje na podnikání v zahraničí. Na SAPPHIRE NOW prezentoval loni, a to projekt pro Fotbalovou asociaci ČR.


MIBCON NDC to present at the prestigious SAPPHIRE NOW

Twenty thousand people who are interested in the newest technologies and global SAP trends are expected to meet in Orlando, Florida. The prestigious SAPPHIRE NOW will be held from May 7 to May 9. MIBCON NDC is to introduce there its IOM – International Organization for Migration project.

“In the project we succeeded to roll out SAP Analytics Cloud solution and SAP Cloud Platform into 393 IOM field offices and 238 planning offices situated in more than 170 countries,” said Vlado Štefaňák, CEO of MIBCON NDC.

“IOM is highly decentralized organization. With 97 percent of staff in field operations and 2.300 running field projects, the implementation was really interesting challenge. I would like to thank to my colleague and solution architect Ondřej Klouček for the amazing work done by him,“ Vlado added.

Thanks to the new solution, IOM can create budget of each project in detail, on-line monitor changes created by each person entering budget data and track current budget spending. Compared to previous dozens of XLS versions and off-line master data, all the users are able to see reality on-line now. Management has ongoing control over the financial means.

It took ten months to realize the project, from July 2017 to May 2018.

MIBCON New Dimension Consulting has unique experience of building Enterprise Performance Management solutions in SAP environment in both on-premise and cloud, covering planning, simulation, reporting, financial consolidation and sales optimization topics. The company is member of MIBCON Group. MIBCON NDC is to present at SAPPHIRE NOW for the second time. Last year MIBCON NDC introduced there a project of Sports Budgeting based on SAP BusinessObjects Cloud realized for The Football Association of the Czech Republic.