Mibcon pomáhá golfem

Mibcon pomáhá golfem

Dobročinný turnaj Ústecké komunitní nadace.

Image title

Již několik let naše společnost významně podporuje Ústeckou komunitní nadaci, zejména formou příspěvků i účasti našich kolegů se zvanými hosty na pravidelně pořádaném dobročinném golfovém turnaji. 

V neděli 22. května 2016 se konal 5. ročník této úspěšné charitativní akce. A jelikož se turnaj stal již významným podnikem svého druhu, bylo současně rozhodnuto, že se poprvé v historii uskuteční na 18-ti jamkovém hřišti, konkrétně v resortu Golf Clubu Terasy Ústí nad Labem.

Image title

Několik předešlých ročníků nebylo turnaji příliš nakloněno počasí, o to víc si pořadatelé přáli, aby letos bylo příjemné. Jako by se jejich přání znásobila, počasí nakonec skutečně vyšlo… možná až příliš…

Image title

Ve vskutku tropickém dni se utkalo celkem 34 účastníků o ručně vyráběné ceny z dílny žáků sklářské školy z Kamenického Šenova. Mibcon z tohoto počtu obsadil se svými pozvanými hosty celé 3 flighty a nenechal se zahanbit ani ve výsledkových listinách.

Úporné počasí a záludnost hřiště rozhodně nezkazily zúčastněným radost ze hry a setkávání, navíc všechny potěšil výsledný finanční výtěžek pro pořadatelskou nadaci přesahující 150 tisíc korun. Tento finanční obnos dle zvyklosti nadace využije na podporu projektů místních neziskových organizací, které se snaží přispět k posilování sounáležitosti a vztahu k regionu, k jeho oživení aktivním zapojením místních lidí a ke zvýšení jejich zájmu o veřejný prostor a spoluodpovědnosti za správu věcí veřejných v Ústeckém kraji.

Už dnes se těšíme na další ročník. 

Image title Image title Image title Image title

Foto: Tomáš Lumpe

Ústecká komunitní nadace je první českou komunitní nadací a druhou nejstarší nadací tohoto typu ve střední a východní Evropě. Její kořeny sahají do roku 1993. 

http://komunitninadace.cz/