Mission DPH Possible

Mission DPH Possible

Pomohli jsme čtyřem desítkám zákazníků odevzdat hlášení DPH včas.

Možná se bude konzultantům z našeho „DPH týmu“ o dani z přidané hodnoty ještě nějakou dobu zdát. Nicméně uspěli. Pomohli jsme produktovému oddělení SAP vytvořit řešení pro ČR a čtyřem desítkám našich zákazníků pak zavést toto řešení do systémů SAP. Díky tomu naši klienti odevzdali kontrolní hlášení DPH v požadovaném termínu. 

„S dopady obdobné změny legislativy do účetních systémů máme už bohaté zkušenosti ze Slovenska, které zavedlo pro firmy povinnost odevzdávat kontrolní výkaz DPH před rokem. A právě tyto zkušenosti jsme zúročili v rámci spolupráce s lokálním produktovým oddělením SAP na tvorbě příslušného řešení pro ČR,“ vysvětluje vedoucí divize ERP Mibconu Zdeněk Ira. 

Hladký průběh změny potvrzují i naši klienti.

„Zavedení Kontrolního hlášení u nás proběhlo bez problémů. Díky Mibconem podrobně přichystané metodické dokumentaci a díky SAPem kvalitně připravenému produktu, jsme si část implementace mohli zajistit vlastními silami. S testováním procesů pomohly zkušenosti konzultantů Mibconu, takže řešení jsme měli zprovozněné včas a hlášení odevzdané v termínu a bez chyb,“ říká Luboš Haspekl, IT manager společnosti GECO TABAK.

„Příprava na Kontrolní hlášení a následně i realizace ze strany Mibconu proběhla bez problémů, konzultanti jsou vstřícní a navrhují vlastní řešení dle svých zkušeností. Jako jedna ze společností velké DPH skupiny jsme byli centrálou pochváleni za včasnost a bezchybnost již při odesílání prvního Kontrolního hlášení,“ popsala Pavla Mašínová, hlavní účetní Cestovní kanceláře Fischer.

Vybrané subjekty mají od 1. ledna 2016 povinnost poskytnout státu údaje z evidovaných daňových dokladů. První kontrolní hlášení firmy odevzdávaly za leden, a to nejpozději do 25. února.

Mohlo by vás zajímat