Na Slovensku se chystáme na eKasu

Na Slovensku se chystáme na eKasu

Slovensko rozjíždí elektronickou evidenci tržeb.

Stejně jako před dvěma a půl lety v České republice, i na Slovensku připravuje MIBCON v souvislosti s chystaným zavedením elektronické evidence tržeb úpravu obchodně-ekonomického informačního systému SAP ERP. Řešení budeme mít včas připravené nejen pro naše stávající zákazníky, ale také další přípádné zájemce ze společností využívajících SAP systémy. 

V období od 1. 4. 2019 do 30. 6. 2019 se na Slovensku v rámci zákonné povinnosti, která se souhrnně nazývá "eKasa", musí na portál finanční správy online připojit veškerá zařízení plnící roli pokladen. A to nejen klasické elektronické registrační pokladny, ale nově i další zařízení plnící funkci pokladen, jako jsou tablety, mobily a počítače. To vyžaduje jak upgrade stávajícího hardware, tak i úpravy softwaru.

MIBCON SK v tomto směru na Slovensku spolupracuje s dodavateli koncových zařízení (respektive certifikovaného hardware, který splňuje zákonné požadavky), v oblasti software upravuje jak SAP ERP, tak i komponenty "Fiscal Service", která zajišťuje komunikaci s pokladničním systémem.