Náš projekt pro ČEZ v play-off soutěže „IT projekt roku“

Náš projekt pro ČEZ v play-off soutěže „IT projekt roku“

Jak se stane, že se v místnosti Státních aktů mluví o Mibconu.

Právě na půdě Poslanecké sněmovny proběhla na podzim 2015 prezentace osmi vítězných projektů 12. ročníku soutěže „IT projekt roku“. Byl mezi nimi i projekt „Mobile Virtual Network Operator" (MVNO), který představil náš zákazník, společnost ČEZ, pro něhož jsme letos projekt MNVO realizovali.

Honza Holík, mib:šéf, k tomu řekl: "Pro náš tým to byl projekt opravdu zajímavý, všechny klasické parametry projektu byly velmi ´našponované´, a o to více jsme cítili výzvu pokusit se společně s ČEZ ICTS naplnit očekávání zákazníka agilní metodou řízení projektu."

O projektu 

Výjimečnost projektu, díky níž postoupil až mezi finalisty soutěže, vidíme zejména v komplexnosti dodávky a v metodě řízení, která byla pro projekt zvolena. V průběhu projektu bylo nutné koordinovat ze strany ČEZ ICTS několik interních i externích týmů pro oblasti zákaznické samoobsluhy, integrační platformy, bezpečnosti, modulů interního systému SAP IS-U, autentizace a procesů obsluhy. Na začátku bylo očekávání zákazníka ČEZ Prodej, že vytvoříme informační podporu pro poskytování služeb MVNO. Na konci pak bylo řešení, které v požadovaném čase a rozpočtu tato očekávání naplnilo.

O soutěži

"IT projekt roku" – do soutěže jsou každoročně nominovány projekty informačních a komunikačních technologií uvedené do praxe, které jsou pozoruhodné zejména uživatelským efektem, technologickým řešením nebo vynikajícím způsobem řízení projektu. Pravidla umožňují libovolné organizaci prezentovat realizovaný projekt z oblasti informatiky.  Úspěšné projekty do této soutěže vyhledává a propaguje asociace CACIO (Česká asociace manažerů informačních technologií).
Mohlo by vás zajímat