Novinářská kachna: mib:pilates na olympiádě

Novinářská kachna: mib:pilates na olympiádě

Tisková zpráva Českého olympijského výboru (jenom jako).

Image title

V těchto dnech probíhá intenzivní příprava našich mib:sportovců na olympijské hry. Jedno z finálních soustředění se uskutečnilo včera v profesionálním Studio Pilates v centru metropole Praha.

Na fotografii, tajně pořízené instruktorkou Inkou, můžete vidět jeden ze cviků, které vyžadují naprostou soustředěnost a kompletní zapojení svalstva.

Vpravo můžete spatřit Jan Holíka, který je zakladatelem této sportovní skupiny a zároveň plnohodnotným náhradníkem sportovců. Temně načervenalá hlava, která vyčnívá skrz vlasy, značí únavu a jeho plné vyčerpání. Provedení cviku nebudeme komentovat.

Za ním se usmívá velká naděje, nebojím se říci želízko v ohni, Zuzana Opletalová. Cvik jí nečiní problém, a ještě si u toho něco povídá (pozn. Zuzky – ve skutečnosti brblám).

Dále Josef Šašek, který bude na olympiádě bojovat v hodu granátem, tento cvik již na první pohled miluje a vydrží v něm několik desítek minut. Nebojte se ho kontaktovat pro radu, jak to dělá.

Další z jasných favoritů je Míša Guthová, na fotografii vpravo úplně vzadu. Během cvičení měla několik fyzických střetů s pánem ve žlutém, ale vždy se smíchem jí vlastním tlak kolegy ustála a pokračovala pečlivě ve cvičení dále.

Již výše zmíněný pán ve žlutém není nikdo jiný než Vladimír Müller. Dlouholetá opora týmu pocházející, jak jinak, než z Kladna. Můžete si všimnout dokonale provedeného cviku. Prozradíme, sice to nepřizná, Vláďa si cvičí i doma.

Závěrem je zde Peter Čenščák. Kromě elegantního provedení musíme vyzdvihnout i jeho schopnost překonávat jazykové bariéry v průběhu cvičení. Například záměna slov šmýkať se a uklouznout může samozřejmě způsobit nemalé škody v přípravě. Naštěstí je cvičitelka Inka (mimochodem pravé jméno Jindřiška) z Moravy, a je tudíž schopná díky této geografické blízkosti svého původu vše správně vykomunikovat.

Na olympiádu se ovšem připravují i další mib:týmy. Naši sportovní agenti bedlivě sledují přípravu, která probíhá každou středu v Brně. Přes slovenské hranice se nám nepodařilo dostat a přípravu neznáme. V Děčíně jsou sportovci mladí a přípravu podle dostupných informací nepotřebují. To samé na Proseku. Absolutní neznámou je Liberecká skupina. Možná cvičí, ale přes závěje sněhu je nevidíme. Věříme, že nám časem dají vědět.

Za tým mib:pilates - Honza Holík