PostgreSQL - alternativa k velkým databázovým systémům

PostgreSQL - alternativa k velkým databázovým systémům

Open-source sw, který běžně používají i banky.

O tlaku na snižování OPEX slýcháme od našich zákazníků často. V souvislosti s vysokými částkami za technickou podporu velkých komerčních databází si těžko někdo umí představit snížení provozních nákladů. Zvlášť, když výrobce bez navýšení počtu licencí čas od času poplatky zvýší. Je z toho cesta ven?

Možnou alternativou je migrace na open-source databázovou platformu PostgreSQL. Díky své technologické blízkosti k Oracle nabízí daleko levnější východisko pro systémy s daty uloženými právě v této finančně náročné databázové technologii.

PostgreSQL je relační databázový systém s otevřeným zdrojovým kódem, který lze provozovat na běžných operačních systémech včetně Linuxu, UNIXů (AIX, BSD, HP-UX, SGI-IRIX, Mac OS X, Solaris, Tru64) a Windows. Výkonnostně nezaostává za srovnatelnými komerčními databázovými systémy a velmi často je i předčí.

PostgreSQL respektuje standard ANSI SQL, k dispozici jsou vlastnosti popsané v ANSI/SQL 200x (např. rekurzivní a analytické dotazy) a ANSI/SQL 201x.

Provozovat ho lze s volnou tzv. BSD licencí, která umožňuje neomezené bezplatné používání pro komerční nebo nekomerční využití. Naše společnost MIBCON DIMA nabízí komerční technickou podporu s SLA podle vzájemné dohody, což přináší řádově nižší provozní náklady.

Z dalších služeb nabízíme migrační projekty, školení, na míru připravené workshopy, výše zmíněnou technickou podporu formou helpdesku (telefon, email) 8x5 nebo 24x7, konzultace zahrnující ladění výkonu, vývoj, upgrady atd.

Strategie našich migračních projektů je začít s něčím menším. Máme zkušenost, že technologie se pak stává ve firmě rychle populární a šíří se na další, větší systémy.

Nasazením PostgreSQL vás provedeme krok za krokem, formou tzv. babysitting. Poradíme vám jak efektivně a hlavně bezpečně takové řešení spravovat. Dodáme vám technickou podporu našich zkušených expertů, kteří vám pomohou tuto technologii využívat plnohodnotně. Budete příjemně překvapeni, jak elegantně můžete ušetřit provozní náklady, aniž by to ovlivnilo kvalitu vašich služeb poskytovaných interním i externím zákazníkům.

Pokud máte zájem o detailnější informace, neváhejte mě kontaktovat přímo: jiri.ptacek@mibcon.cz