Prodaná nevěsta dostala svatební dar od MIBCONu

Prodaná nevěsta dostala svatební dar od MIBCONu

Loutky v nemocnici představily Prodanou nevěstu. Na premiéru jsme přišli se svatebním darem.

Image title

Stovky divadelních představení pro děti v nemocnicích a léčebnách, více než tisíc odezpívaných písniček. Tak roce 2019 vypadal program spolku Loutky v nemocnici, který kouzlí úsměvy na tvářích nemocných dětí v různých zdravotnických zařízeních.

MIBCON podporuje Loutky v nemocnici už třetím rokem. Na prosincové premiéře, kdy spolek představil Prodanou nevěstu v loutkovém podání, jsme v divadle Minor tudíž nebyli náhodou. A na svatbu se chodí s darem, takže předseda představenstva MIBCONu Honza Holík rovnou přinesl šek s částkou, kterou mezi sebou letos vybrali Mibcoňáci a firma ještě zdvojnásobila. Dar pro nevěstu činil 460.000 korun.Image title

„Podpora od MIBCONu pomáhá dlouhodobé stabilizaci naší organizace. Můžeme dlouhodobě plánovat,“ říká producent spolku Jakub Matějka. „Nejdůležitější jsou tisíce rozesmátých tváří, zvlášť těch dětských. A také stálá důvěra zdravotnických zařízení. Stabilně rostoucí počet návštěv (600 ročně) a nárůst počtu oddělení, kde jsme přímo aktivně zapojeni do léčebného procesu (rehabilitace, psychiatrie). Naše práce je ceněna nejen klienty a personálem, ale i předními odborníky z oboru zdravotnictví či profesionálního divadla,“ dodává.

Spolek Loutky v nemocnici se věnuje práci na poli dramaterapie a psychosociální péče. Již téměř patnáct let se snaží dětem ulehčit pobyt v nemocnicích a léčebnách.

Loutky dokáží u nemocných dětí vykouzlit úsměv, zaplašit stesk po domově, pomoci na chvíli zapomenout na bolest a trápení.

Prostřednictvím divadelních představení, her a písniček se spolek snaží pomoci v procesu uzdravování, otevírat prostor ke hře a komunikaci o prožívané realitě.

Image title