Talenty hledáme i v děčínských vodách

Talenty hledáme i v děčínských vodách

Naše mib:lab se sídlem v Děčíně hledá další nadšence do nových technologií.

Přijetí dalších nováčků, kteří mají zájem se učit nové technologie, plánujeme do našeho Vývojového centra "mib:lab" v Děčíně na podzim. Spolupracujeme hlavně s absolventy a studenty technických škol, zejména ČVUT, která zde má dvě fakulty. Otevřít kanceláře v Děčíně jsme se rozhodli i přesto, že tento region není zrovna tradičně spojován s vývojem nových technologií.

„Většina firem buduje svá centra a rozvojové projekty ve velkých městech, my jdeme tak trochu proti proudu. Pro Děčín jsme se rozhodli hned z několika důvodů,“ říká Honza Holík, šéf strategie MIBCON a.s. „Jde o region s vyšší nezaměstnaností, kde hůře hledají dobré místo i kvalifikovaní lidé. Navíc chceme také podchytit zajímavé talenty z řad studentů, kteří by chtěli zůstat pracovat v regionu, ve kterém žijí a studují - najdete tam také dvě fakulty ČVUT. Druhým důvodem je fakt, že sám pocházím z Děčína a mám pocit, že bych měl regionu osobně něco vrátit.“

Česká republika je destinací, ve které postupně vznikají různá vývojová centra, často nadnárodních firem. Většinou se však soustředí ve velkých městech jako je Praha, Brno, Ostrava, Hradec Králové a v jejich nejbližším okolí. V současné době se tento trend pomalu mění – nedostatek kvalitních a kvalifikovaných lidí pro mnoho firem limitující. Proto předvídaví manažeři směřují stále častěji zajímavé aktivity do regionů.

„K prvním „absolventům“ naší mib:lab v současné době právě přibyli další dva, kteří se zapojili do týmů zaměřených na systém SAP. Stali se i součástí týmů konkrétních projektů, v rámci kterých se budou dál učit, než se z nich stanou zcela samostatní konzultanti,“ uvádí k aktuální situaci Honza Holík. „Rádi bychom měli i další samostatné projekty přímo v Děčíně.“

Projekt "Vývojové centrum v Děčíně" realizujme v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost a je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj a Ministerstvem průmyslu a obchodu.

O mib:lab se můžete dočíst také na www.novinky.cz.