Co nového u SAP United VARs partnerů ve světě?

Co nového u SAP United VARs partnerů ve světě?

V dubnu 2016 se v německém Walldorfu setkala aliance SAP partnerů United VARs.

Sdružení partnerů SAP UnitedVARs se rozšířilo a nyní pokrývá další krásné země jako je Island, Dánsko, Thajsko a Izrael. Díky tomu může aliance nabízet jak společné projekty, tak konkrétní řešení prakticky po celém světě. MIBCON zde hraje roli hlavně jako partner zahraničních roll-outů do České republiky, ale může samozřejmě nabídnout i cestu opačným směrem. Největší přidaná hodnota je pro řešení, u kterého je potřeba znalost legislativy dané země nebo kde je mezi jednotlivými zeměmi jazyková a kulturní bariéra. 

Zajímavá novinka v rámci United VARs je vznik pracovních skupin „Centers of excellence“ pro SAP S/4HANA and Internet of Things, SAP HANA Cloud Platform, SAP Hybris, SAP Hybris Cloud for Customer, SAP SuccessFactors, SAP Cloud for Analytics a SAP Business ByDesign. Pracovní skupiny mají za úkol soustředit produktové znalosti a zajišťují komunikační kanál mezi partnery a přímo společností SAP SE.

Díky tomu se MIBCON dostává k nejnovějším informacím a může společně s ostatními partnery diskutovat produktové strategie. Výše zmíněná témata na setkání odborníci společnosti SAP SE nejen prezentovali, ale následně jsme o nich také poměrně živě diskutovali. 

Pro mě osobně je zajímavé poznání, že řešíme prakticky stejné oblasti a problémy jak při implementacích tak i například v licenčních modelech. Zásadním rozdílem je přístup zahraničních obchodních partnerů ke způsobu implementace, kdy je velký tlak vlastníků a majitelů firem na standardizaci procesů. To je v našem regionu zatím věc nevídaná a málo diskutovaná.

Přečtěte si také oficiální tiskovou zprávu ze setkání

Aliance partnerů SAP United VARs vznikla před deseti lety, v roce 2006. Aktuálně působí v 77 zemích světa. Se šesti tisíci zákazníky je dle svých odhadů největší partnerskou sítí SAPu na světě. Sdružení, a potažmo i jeho členové, mají od SAPu udělen nejvyšší, tedy platinový status partnerství. To garantuje špičkovou úroveň služeb, které poskytují svým zákazníkům.