Implementace SAP S/4HANA Cloud: O našich zkušenostech

Implementace SAP S/4HANA Cloud: O našich zkušenostech

Na SAP NOW Prague jsme se podělili o zkušenosti z implementace SAP S/4HANA Cloud.

SAP NOW a cesta k inovaci

Největší konference SAP v Česku se letos konala v pražském O2 Universum. Mibcon jako jeden z hlavních partnerů akce zaujal tradiční místo po boku Accenture či Deloitte a pro program konference připravil hned dvě prezentace.

Mibcon jako hlavní partner i prezentátor

V hlavním programu vystoupil Radek Bastl, v podvečerním DemoJamu prezentoval Adam Nekola.

Vystoupení Radka Bastla s případovou studií k probíhající implementaci ERP SAP S/4HANA Cloud zaplnilo sál B1. Bylo znát, že téma přípravy a nasazení systému řízení podniku v cloudu vyvolává vzhledem k sílícímu zaměření technologií na cloud stále větší zájem.

Image title

 

Radek Bastl: SAP S4HANA Cloud? Základem úspěchu je implementační metodika

Radek Bastl publiku objasnil, co vede moderní firmy k volbě pokročilého systému SAP S/4HANA, a na příkladu obchodní společnosti EP Commodities popsal úzká místa řešení, které zákazník dosud využíval, i jeho očekávání spojená s novým ERP systémem.

Představil, co se odehrává v projektových fázích dle implementační metodiky SAP Activate, a seznámil diváky s nástroji, které Mibcon využívá k úspěšnému provedení zákazníka celou implementační cestou – například s řešením SAP Cloud Application Lifecycle Management (ALM), tedy nástrojem pro implementaci a budoucí podporu systému v cloudovém prostředí.

Image title

 

Go Live nového systému? Za pouhých pár měsíců

Manažery z řad předních českých firem zajímaly konkrétní zkušenosti Mibconu z dosavadních etap implementace SAP S/4HANA Cloud u společnosti EP Commodities. A také přednosti a výhody tohoto řešení.

Jednou z výhod je bezesporu rychlost, s níž lze systém nasadit. Ta souvisí s mírou standardizace, s vysokou úrovní předpřipravenosti procesů již v základu systému, s již zmíněnou implementační metodikou a také s připraveností systému na nejrůznější rozšíření a na možnost realizace případných požadavků, které jsou mimo možnosti samotného SAP S/4HANA Cloud.  

Vzhledem k rychle rostoucímu množství implementací systému SAP S/4HANA Cloud ve světě lze tudíž očekávat, že se touto cestou začne vydávat stále více společností i u nás. Ostatně i proto SAP podává novým zájemcům o S/4HANA pomocnou ruku v rámci nabídky RISE WITH SAP. Ale o tom zase příště.


Zajímá vás SAP S/4HANA Cloud?

Máte otázky k systému SAP S/4HANA Cloud? Kontaktujte nás – rádi  vás s tímto vyspělým řešením pro řízení podnikových zdrojů seznámíme a podělíme se s vámi o naše zkušenosti s jeho implementací.