Je „humbuk“ kolem SAP S/4HANA opodstatněný?

Je „humbuk“ kolem SAP S/4HANA opodstatněný?

O S/4HANA slyšíme na všech konferencích. V praxi ale zatím vládne klid.

O SAP S/4HANA se mluví hodně. Během posledních let v podstatě na všech důležitých SAP konferencích, workshopech a setkáních v ČR. Řečníci opakují několik hlavních sdělení:

  • S/4 je nový a inovativní produkt
  • Existuje několik cest, jak se k němu dostat
  • Podpora stávajících systémů končí v roce 2025
  • Začněte včas, nebudou implementační zdroje

Sdělení jsou to skoro alarmující. Paniku ale rozhodně nezpůsobují. Na českém a slovenském trhu zatím vládne klid. Spousta uživatelů systému SAP totiž vyčkává. Argumenty jsou různé. Ten nejhlavnější je, že trh v ukončení podpory stávajících systémů nevěří. Dalším, a ne nelogickým, je víra v SAP partnera, v jeho implementační zdroje a ochotu realizovat více projektů najednou.

Za jednoho z největších tuzemských SAP partnerů mohu ochotu potvrdit. Jenže ani ta největší ochota vše nespasí. Rozhodující je způsob realizace. A její aspekty. Poměrně zásadní je, zda se bude jednat o migraci, nebo implementaci novou. Každá z těchto cest má svoje a bez hlubší diskuze se nedá jejich náročnost předem odhadnout.

Na zahraničních trzích již diskuze probíhá. Od kolegů z globální aliance SAP partnerů UnitedVARs, které jsme součástí, slýchám, že zákazníky nejvíc zajímá:

  • Mám jít do S/4 on-prem nebo S/4 Cloud?
  • Co je tam nového, obohacujícího, o jakou funkcionalitu naopak přijdu?
  • Kdy si na to se SAP partnerem sedneme a připravíme harmonogram?
  • Co mi to přinese v dalším rozvoji?

Rádi v Čechách a na Slovensku tyto dotazy zodpovíme. Jsme připraveni zahájit diskuzi. A společně s vámi připravit plán činností podle představ, a hlavně podle možností vašeho businessu. Já osobně si totiž myslím, že ten správný „humbuk“ již nastává. Čekat na rok 2025 se zcela jistě nevyplatí.


Cestu k nové generaci ERP systému SAP S/4HANA jsme pro vás stručně popsali v jednoduchých krocích v rámci mib:S4Road. Stáhněte si náš produktovy list S4.pdf

Máte zájem o podrobnější informace a prezentace? Kontaktujte prosím přímo našeho obchodního ředitele: jan.filip@mibcon.cz

Mohlo by vás zajímat