Inovativní projekt Bernhardt uspěl v SAP Quality Awards

Inovativní projekt Bernhardt uspěl v SAP Quality Awards

Projekt S/4HANA a Commerce „šitý na míru“ má bronzovou medaili.

Image titleSpolečnost Bernhardt Fashion se může pochlubit kvalitou nejen v oblasti zakázkového šití oblečení na míru. Cenu za kvalitu v rámci konference SAP NOW 2019 získal výrobce špičkových obleků také v oblasti implementací IT systémů. Převzal ji Jindřich Koryčan, obchodní ředitel a jednatel společnosti Bernhardt.

Bronzovou medaili v soutěži SAP Quality Awards CEE (oblast střední a východní Evropy), v kategorii  Business Transformation, dostala společnost konkrétně za projekt implementace nového podnikového systému SAP S/4HANA a systému SAP Commerce. MIBCON je implementačním partnerem tohoto projektu. Zkušenosti z implementace dnes na SAP NOW prezentovali Jan Filip a Roman Pavlovský z MIBCONu, a to v rámci sekce Customer Stories.

Porota ocenila, že v rámci projektu zastřešil dříve roztříštěné procesy SAP fungující on-line, v reálném čase. Nová generace podnikového systému SAP S/4HANA 1709 nahradila dva ERP systémy, zároveň ale zachovala specifika společnosti, která v Prostějově šije oblečení pro náročné klienty ze 40 zemí na 5 kontinentech, kde má Bernhardt přibližně 800 Point-of-Sales. Každý produkt je přitom originál. Individuální výběr látky, měření zákazníka, barevné či střihové varianty, to vše umožňuje pro každého klienta vytvořit osobitý design.

Projekt je složený ze dvou fází – v první etapě jsme implementovali systém pro oblasti finance, logistika a výroba (SAP S/4HANA 1709). Implementace trvala 12 měsíců a systém je od ledna v produktivním provozu. Nasazení prodejního a objednávkového portálu (SAP Commerce) aktuálně probíhá.

Hlavní přínosy “nového“ systému SAP S/4HANA jsou následující:

  • Zachování know-how pro unikátní procesy - migrace zákaznického vývoje do nového systému
  • Rychlejší a plynulejší expedice zboží – redukce administrativy a dokumentace pro export zboží - 50% úspora pracovních sil. Úspory na přepravních nákladech 20 - 40 %.
  • Zjednodušení a zrychlení fakturace – pouze elektronicky a přímo ze SAP S/4HANA
  • Správa pohledávek – možnost blokování dodávek, dokud nebudou uhrazeny nezaplacené faktury, zároveň zákazníci dostanou automaticky oznámení o otevřených pohledávkách.
  • Zboží přicházející na sklad – v dřívějším IS bylo třeba převzít každou položku zboží jednotlivě. Nyní systém převezme celý set na jeden klik. Zkrácení času převzetí zboží na sklad téměř o 70 %.
  • Rychlejší rozhodovací proces, analýza údajů v reálném čase – možnost okamžitého hlášení výsledků a finančních výkazů (předtím to mohlo trvat i několik dní).

Další podrobnosti k projektu si můžete přečíst v tomto článku.

Seznam ocenění SAP Quality Awards, které v uplynulých letech získali naši klienti je na obrázku níže:

Image title

 


Mohlo by vás zajímat