Mezinárodní úspěch Mibconu: zlato za projekt pro SABMiller

Mezinárodní úspěch Mibconu: zlato za projekt pro SABMiller

Zlato z mezinárodní soutěže SAP Quality CEE Awards 2015 nás potěšilo o to víc, že jsme ho získali v konkurenci projektů z celkem osmnácti zemí.

V prestižním každoročním klání, pořádaném společností SAP, jsme letos získali první místo v kategorii Fast delivery za projekt unifikované platformy pro kalkulaci cen produktů ve společnosti SABMiller Europe, předního mezinárodního výrobce piva. Platforma byla postavena na technologii SAP Business Planning and Consolidation.

„Dík patří celému týmu Vlada Štefaňáka stejně jako společnosti SABMiller za to, že náš společný projekt do soutěže přihlásila,“ uvedl k vítězství ředitel Mibconu Honza Holík. „Těší nás i fakt, že jsme se našemu zákazníkovi doslova vyplatili - projekt za první rok použití přinesl SABMilleru úsporu nákladů v rozsahu 2,87x počáteční investice.“

„Mezinárodní konkurence byla ostrá, tím větší máme z umístění v soutěži radost,“ řekl Vladislav Štefaňák, vedoucí projektového týmu, který cenu převzal od společnosti SAP v srbském Bělehradě. „Je to pro nás cenná zpětná vazba na naši práci, prověřená širším kontextem.“

Vítězné projekty hodnotila porota složená z odborníků společnosti SAP a dalších expertů, a to na základě předem daných kritérií, jako např. čas a náklady na hodnocení a obchodní výhody, resp. přidaná hodnota projektu.

Zlaté ocenění v rámci středoevropského regionu Mibcon automaticky kvalifikuje do finále 16-ti nejlepších projektů v EMEA regionu, s nimiž se v lednu 2016 utká o nejvyšší ocenění SAP Quality Awards EMEA/MEE (Evropa, Blízký východ a Afrika).


Výsledky projektu:

- automatizovaný benchmarking všech pivovarů SABMiller v Evropě

- snížení času na tvorbu produktových kalkulací pro celé portfolio na míň než 1 den

- identifikace a vyčíslení nových potenciálů na úspory

Celková návratnost investice – během prvního roku přinesl projekt úspory v rozsahu 2,87 x základní investice. Projekt se tedy zaplatil během prvních 5 měsíců provozu.

O projektu:

Projekt společnosti SABMiller Europe představoval velkou výzvu pro integraci mnoha klíčových uživatelů z devíti zemí. Související mnohojazyčnost nepřináší pouze problémy s nastavením správné terminologie, jíž musejí rozumět zaměstnanci napříč jednotlivými zeměmi, ale firma musí také sladit plány kvality, a zároveň kritéria na její kontrolu. Metodologie umožnila sdílení plánu kvality a definici její kontroly s partnery dříve, než byl projekt zahájen. Díky tomu může SABMiller připravit srovnávací zprávu pivovarů za méně než 1 hodinu, podařilo se standardizovat rozpočtování cen produktů evropských států a kalkulace cen produktů zabere méně než 1 den. A zajímavé číslo na závěr: každou minutu se na světě prodá 140 000 litrů piva z pivovarů SABMiller (kalkulace dle roku 2014).


Mohlo by vás zajímat