Slavíme vítězství: Projekt pro SABMiller vyhrál v regionu Evropa, Střední východ a Afrika

Slavíme vítězství: Projekt pro SABMiller vyhrál v regionu Evropa, Střední východ a Afrika

Náš společný projekt se SABMiller stanul na nejvyšším stupni vítězů SAP Quality EMEA/MEE Awards v rámci kategorie Fast Delivery.

Image title

V německém Walldorfu převzali ocenění na slavnostním vyhlášení zástupci SABMilleru a Mibconu. Porota ocenila rychlou implementaci projektu, která navzdory jeho mezinárodnímu rozměru trvala pouhých 8 měsíců.

„Z vítězství máme velkou radost. Získali jsme už řadu ocenění na evropském poli, toto je ale první na takto globální úrovni. Znovu chci poděkovat a pogratulovat celému našemu týmu pod vedením Vlada Štefaňáka, a také děkuji společnosti SABMiller za to, že náš společný projekt do soutěže přihlásila,“ komentoval úspěch v soutěži na úrovni EMEA/MEE (Evropa, Střední východ a Afrika) ředitel Mibconu Honza Holík.

Video k ocenění naleznete na stránkách SAPu.


Na špičku EMEA/MEE se projekt v kategorii Fast Delivery probojoval z konkurence více než 200 projektů z 98 zemí.

Projekt unifikované platformy pro kalkulaci cen produktů ve společnosti SABMiller Europe už v listopadu v kategorii Fast Delivery získal zlato na úrovni CEE, a postoupil tak automaticky dál.

Našemu zákazníkovi se Mibcon doslova vyplatil - projekt během prvního roku přinesl přednímu mezinárodnímu výrobci piva úsporu nákladů v rozsahu téměř trojnásobku počáteční investice. Doba kalkulace cen produktů napříč zeměmi a pivovary se zkrátila z týdnů na jeden den.

Unifikovaná platforma pro kalkulaci cen produktů SABMiller je postavena na technologii SAP Business Planning and Consolidation. Řešení v první fázi zahrnulo pivovary z osmi zemí a sjednotilo výpočty dříve prováděné v databázích a tabulkách vytvořených v MS Access nebo Excelu.

Rozhovor o průběhu projektu se zástupcem SABMiller si můžete přečíst v souvisejícím článku.

A tady se podívejte na přehled log firem, které soutěžily s projekty v rámci kategorie Fast Delivery na úrovni EMEA/MEE:

Image title

 

Klíčové výsledky projektu:

  • automatizovaný benchmarking všech pivovarů SABMiller v Evropě
  • snížení času na tvorbu produktových kalkulací pro celé portfolio na míň než 1 den
  • identifikace a vyčíslení nových potenciálů na úspory
  • Celková návratnost investice – během prvního roku přinesl projekt úspory v rozsahu 2,87 x základní investice. Projekt trval pouhých 8 měsíců a zaplatil se během prvních 5 měsíců provozu.

O společnosti SABMiller a projektu:

Projekt společnosti SABMiller Europe představoval velkou výzvu pro integraci mnoha klíčových uživatelů z osmi zemí. Související mnohojazyčnost nepřináší pouze problémy s nastavením správné terminologie, jíž musejí rozumět zaměstnanci napříč jednotlivými zeměmi, ale firma musí také sladit plány kvality, a zároveň kritéria na její kontrolu. Metodologie umožnila sdílení plánu kvality a definici její kontroly s partnery dříve, než byl projekt zahájen. Díky tomu může SABMiller připravit srovnávací zprávu pivovarů za méně než 1 hodinu, podařilo se standardizovat rozpočtování cen produktů evropských států a kalkulace cen produktů zabere méně než 1 den. A zajímavé číslo na závěr: každou minutu se na světě prodá 140 000 litrů piva z pivovarů SABMiller (kalkulace dle roku 2014).