SQL datový sklad

SQL datový sklad

Potřebujete vybudovat datový sklad, exportovat data do externích aplikací a databází? I v SAP to lze prostřednictvím standardního SQL přístupu.

Využití:

  • ukládání dat z různých zdrojových systémů (SAP aplikace, non-SAP aplikace)

  • poskytování dat pro reportovací nástroje

Vlastnosti:

  • otevřenost datového skladu

  • svoboda vývoje a možnost využití široké znalosti SQL

  • otevřenost vůči různým reportovacím nástrojům

  • slabší integrace na SAP aplikace

Image titleZdroj: www.sap.com

 

Stále častěji se setkáváme s požadavkem na vybudování datového skladu v externí databázi. Tyto datové sklady jsou primárně využívány pro data science, data analytics, pro reporting a jako zdroj pro externí aplikace.

Výhodou těchto řešení je jejich otevřenost, volnost výběru cílové platformy, on premise/cloud, přizpůsobivost řešení k obchodním a technickým možnostem jednotlivých firem. Nevýhodou je relativní složitost vývoje a nasazení.

V MIBCONu máme zkušený tým analytiků a vývojářů, kteří již navrhovali a implementovali datové sklady na různých platformách (Snowflake, Azure MS SQL, MS SQL, SAP IQ atp.).

Jako ETL platformu úspěšně využíváme SAP Data Services, která poskytuje širokou konektivitu a variabilitu vývoje. Jako jediný ETL nástroj poskytuje nativní přístup na aplikační úroveň SAP (datové zdroje, open hubs, funkční moduly).

Námi vybudované datové sklady jsou určeny pro širokou paletu využití - datové analýzy, reporting, zdroj pro aplikace atp. Nedílnou součástí navrhování datové skladu je analýza datových zdrojů, kde máme široké znalosti z hlediska SAP datových modelů.

Zajímají vás zkušenosti z praxe? Podívejte se na referenci od našeho zákazníka:

MIBCON_OnePager_EON_DWH_CZ.pdf

Mohlo by vás zajímat