UnitedVARs Success Story: Účetní systém ve skupině OEM

UnitedVARs Success Story: Účetní systém ve skupině OEM

Implementací SAP FI jsme pomohli skupině OEM Automatic sjednotit účetní systémy napříč evropskými pobočkami.

Kdo je OEM Automatic

OEM Automatic je jedním z předních evropských dodavatelů komponent pro průmyslovou automatizaci a elektrotechniku. Zastupuje více než 30 specializovaných výrobců v tomto oboru a pobočky má nejen v řadě evropských zemí, ale také v Číně.

Mateřská společnost sídlí ve Švédsku a její jednotlivé evropské pobočky budují na daném trhu síť zákazníků, kterým poskytují zákaznický servis a logistické zázemí. Česká pobočka sídlí ve Zdibech u Prahy, kde má také centrální sklad, díky kterému dokáže objednané zboží expedovat často ještě týž den, kdy obdrží objednávku.

Cesta ke spolupráci

Vzhledem ke stále se rozrůstající mezinárodní síti poboček a potřebě rychle obsluhovat zákazníka, rozhodla švédská centrála v roce 2013 o sjednocení podnikového informačního systému na platformu SAP ERP. Společnost Mibcon jakožto výhradní partner pro Českou republiku a Slovensko v rámci společenství United VARs, mezinárodní partnerské sítě SAPu, implementovala systém SAP FI právě v tuzemské pobočce OEM Automatic.

„MIBCON pro nás nebyl jen dodavatelem lokalizovaného řešení SAP FI, ale našli jsme v něm i partnera pro další spolupráci a rozvoj – například při aktualizaci lokálních legislativních požadavků v našem řešení SAP FI,“ hodnotí spolupráci ředitel české pobočky OEM Automatic Jan Drlík.

Naše členství v SAP United VARs

Aliance partnerů SAP United VARs působí ve více než 70 zemích světa. Se šesti tisíci zákazníky je dle svých odhadů největší partnerskou sítí SAPu na světě. Díky členství v prestižní mezinárodní alianci partnerů SAPu dokážeme přinést globální know-how se znalostí daného prostředí, tedy zajistit v tuzemsku hladký roll-out mezinárodního řešení.

Naše členství v alianci je zárukou vysoké úrovně znalosti produktů SAP a jejich implementace.

Mohlo by vás zajímat