SuccessFactors ve Foxconnu: MIBCON jako integrátor dat

SuccessFactors ve Foxconnu: MIBCON jako integrátor dat

Reference: Pomohli jsme společnosti Foxconn přejít na SAP SuccessFactors.

Image title

Změna personálního IT systému je pro firmu jako transplantace životně důležitého orgánu pro člověka. Kdyby neproběhla úspěšně, byla by firma ohrožena na životě. Společnost Foxconn se na tento krok perfektně připravila, a teď její personalistika postupně přechází na cloudové řešení SAP SuccessFactors.


Vypravili jsme personální data do cloudu

Projekt přechodu z on-premise SAP ERP HCM na cloudové SAP SuccessFactors HCM Suite realizuje ve Foxconnu společnost AKT. MIBCON v roli integrátora pomohl v první fázi, kdy AKT implementovala jádro SuccessFactors, modul Employee Central, což je datová základna s klíčovými informacemi o zaměstnancích, jejíž součástí je i rozhraní pro správu dat.

MIBCON v této fázi zajistil, aby se veškerá data z dosavadní HR platformy dostala v pořádku, v nové a transformované podobě, do SAP SuccessFactors. A také v opačném směru, aby byl nový cloudový personální systém schopen komunikovat s ostatními systémy (především se mzdovým), které nadále běží on-premise na SAP ERP HCM.

„Nejdříve jsme vytvořili architekturu přenosu dat a nadefinovali způsob jejich udržování v budoucnu,“ vysvětluje vedoucí projektového týmu společnosti MIBCON Ivan Šeda. „Upravovali jsme ERP systém, aby správně fungoval i v novém módu, ve kterém již není primárním zdrojem dat. Nastavili jsme integrační scénáře na middlewaru a mravenčí prací namapovali jednotlivé položky mezi sebou. Pohlídali jsme, aby změna primárního zdroje dat nenarušila správnost výpočtů mezd a na ně navazující operace, včetně výplat,“ popisuje přípravu na přemístění dat do cloudu Ivan Šeda.

„Integrace systému proběhla rychle a bez problému. Díky tomu nyní pracujeme v modernějším a uživatelsky přívětivém prostředí, které využívají i sami zaměstnanci,“ potvrzuje úspěch první fáze přechodu na SuccessFactors Jitka Kratochvílová ředitelka oddělení Compliance a rozvoje vztahů společnosti Foxconn.

Moderní technologie jako jádro strategie Foxconnu

Foxconn, jenž má v České republice závody v Pardubicích a Kutné Hoře, si moderní řešení SAP SuccessFactors zvolil v souladu se svou strategií stát se předním celosvětovým poskytovatelem pokročilých produktů a integrovaných služeb pro průmyslovou automatizaci založenou na špičkových technologiích. Foxconn vyvíjí vlastní inovativní produkty v oblasti softwaru, internetu věcí a digitálních továren. Řešení SAP SuccessFactors společnost považuje za nejlepší volbu, kterou mohla v oblasti HR systémů udělat.

„Foxconn je dlouhodobě považován za nejlepšího zaměstnavatele v regionu. Tuto pozici si chceme udržet tím, že naše zaměstnance podpoříme nejlepším možným systémem pro řízení lidských zdrojů,“ dodává Jitka Kratochvílová.

Kromě modulu Employee Central, který bude primárním systémem pro pořizování a údržbu dat zaměstnanců, bude Foxconn využívat také modul pro nábor (Recruiting Execution), adaptaci nováčka (Onboarding), řízení výkonnosti a dosahování stanovených cílů (Performance & Goals), odměňování (Compensation), vzdělávání (Learning), nástupnictví a rozvoj (Succession & Development). Chytré nástroje, které je možné ovládat i přes mobil a propojit v oblasti náboru se sociálními sítěmi, by mělo pomoci společnosti zajistit větší motivovanost, spokojenost a produktivitu 4400 zaměstnanců. V neposlední řadě vytváří řešení SuccessFactors předpoklady pro plnění GDPR.