20 let historie MIBCONu: Míša Guthová

20 let historie MIBCONu: Míša Guthová

Míša Guthová je součástí MIBCONu od září 2000.

Jak to začalo…

V lednu 1994 jsme tři kolegové v jedné kanceláři dostali „na hraní“ SAP – že se ho máme naučit a v naší firmě implementovat (šlo o SAP R/3 verzi 2.0). Kancelář jsme si obložili papírovými manuály a začali se učit… Jedním z kolegů byl Jirka Melzer, pozdější zakladatel Mibconu.

Image title

(Pamatuji se na historku, kdy nám z SAP něco těžkého přivezli (asi ty manuály...). Jirka vzal vozík, naložil si je, a cestou do patra se snažil zahájit s doručitelem konverzaci. Ten se ale „se zřízencem“ nebavil. Až když si Jirka nahoře sedl za stůl a zeptal se znovu... )

V dubnu 1995 jsem podruhé odešla na mateřskou – v tu dobu jsme již kromě implementace FI a AM v naší firmě měli za sebou i první externí implementaci. Dodnes nevím, jak přehnané bylo Jirkovo tvrzení o zmapovaných porodnicích kolem cesty do Strakonic, kam jsme za naším prvním zákazníkem tehdy jezdili. :-)

Během mé mateřské dovolené oba kolegové odešli do firem zabývajících se SAPem. A Jirka Melzer strávil delší dobu pracovně v Anglii, kde se setkal se SAP Retailem, což mělo v budoucnu velký vliv na něj i na Mibcon.

Po roce doma s dětmi jsem začala částečně pracovat – nejdříve pro svého bývalého šéfa a potom externě pro SAP ČR – především jako školitel školicího střediska. O založení Mibconu v roce 1998 jsem věděla zprostředkovaně – Jirka je totiž také mým spolužákem z vysoké školy. (Ze současných „Mibcoňáků“ byl u založení firmy pouze Pavel Vávra.)

Koncem srpna 2000 jsme se s Jirkou nečekaně potkali – ve výtahu v budově SAPu, kde já školila na dlouhou dobu naposledy (od září měl SAP ČR interní školitelku pro finance) a Jirka si přišel od SAPu půjčit FI konzultanta na projekt začínající příští týden.

„Půjdeš s námi v pondělí na Český Telecom?“

„Půjdu.“

„Já to myslím vážně.“

„Já to taky myslím vážně.“

A tak si Jirka Zdeňka Iru od SAPu tehdy nepůjčil... A já jsem od září 2000 součástí Mibconu. :-)

Image title