Příběhy Hany

Příběhy Hany

Nová IT technologie SAP HANA pomáhá už dnes v nejrůznějších oborech lidské činnosti.

Medicína a výzkum

Analýza lidského genomu: Stanfordská univerzita, jedna z nejprestižnějších univerzit na světě, používá Hanu k analýze lidského genomu. Urychluje určitá kritická vyšetření u pacientů trpících rakovinou, kteří dostanou do ruky potřebnou analýzu za dvacet minut místodřívějších několika dnů. Kromě rychlosti, kterou ocení všichni pacienti, s sebou Hana nese i finanční úspory a zvýšenou efektivitu systému zdravotnictví.

Databáze ProteomicDB: Databáze založená na platformě Hana, kterou vyvinula Technická univerzita v Mnichově, obsahuje přes 11 000 souborů dat z lidských buněčných nádorových linií, tkání a tělních tekutin. Tato mnohodimenzionální data jsou díky technologii Hana analyzována v reálném čase. Jednotlivé hypotézy se testují obrovskou rychlostí. Léky takto  vyvinuté působí cíleněji a mají méně vedlejších účinků. Kromě toho mohou vědci díky databázi vyvíjet nové diagnostické metody a definovat dříve nedosažitelné cíle pro další výzkum.

Sport

Velká cena Formule 1: Jakmile závodní auto vyrazí na dráhu, začne posílat obrovské objemy dat do domovské stáje, kde je inženýři v reálném čase vyhodnocují a následně přijímají příslušná opatření. Může jít o detaily i o celkovou strategii. Obrovské flexibilita na všech stranách. Cílem je, pochopitelně, vítězství.

Fotbal: Na Mistrovství světa 2014 používal Hanu tým Německa. Osm speciálních kamer nasnímalo velké množství záběrů, které v reálném čase Hana zpracovala. Německý kouč Oliver Biermann odhaduje, že jen během deseti minut vyprodukovalo deset hráčů sedm miliónů datových záznamů. Německý tým tak získal podklady pro analýzu jak své vlastní hry, tak hry soupeřů, a na základě toho pak postavil trénink i taktiku do dalších zápasů.

Tenis:  Tenisová asociace WTA díky technologii Hana začíná poskytovat velmi podrobné statistiky, do nichž smějí hráči a jejich trenéři nahlédnout přímo na kurtu.

…a perlička na závěr neboli Hana a sci-fi na toaletě

V Rakousku vyhrála tendr na údržbu veřejných záchodků firma, která využívá nové technologie pro sledování stavu toaletního papíru, mýdla, čistoty a tak dále. Na základě průběžně zjišťovaných dat pak například automaticky zamyká kabinky, kde není papír, a vůbec udržuje optimální stav veřejných toalet. To vše se děje na platformě Hana. Zdánlivý detail, který kromě vyššího komfortu zákazníků zajišťuje i optimalizaci systému, a v konečném důsledku i úspory.